Promocja aktywnego trybu życia: Rajd rowerowy „Budowlanka”

Home » Promocja aktywnego trybu życia: Rajd rowerowy „Budowlanka”

W dniu Dojazdu Rowerem do Pracy, przypadającego na trzeci piątek maja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Szkolno-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie zorganizowali wyjątkowy rajd rowerowy, mający na celu zachęcenie do aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu.

Inicjatywa wspierająca aktywność fizyczną

Zamiast tradycyjnego dojazdu do szkoły samochodem czy autobusem, uczniowie postanowili wybrać zdrowszą alternatywę i ruszyli w trasę rowerową wraz z nauczycielami. Już o godzinie 9 rano rozpoczęli swoją wyprawę w kierunku malowniczego Zalewu Sulejowskiego, mając do pokonania około 30 kilometrów.

Zachęta do korzystania z rowerów

Inicjatywa ta zbiegła się z obchodami Dnia Dojazdu Rowerem do Pracy, który promuje korzystanie z rowerów jako środka transportu oraz propaguje aktywny tryb życia. Rajd rowerowy był doskonałą okazją dla uczestników do doświadczenia piękna otaczającej natury, przemierzając malownicze leśne ścieżki i duktami.

Wsparcie ze strony szkoły

Marzena Rutkowska, wicedyrektor ZSP i PO-W nr 3 w Piotrkowie, wyraziła swoje zadowolenie z zaangażowania uczniów w inicjatywę oraz zachęcała do korzystania z rowerów jako zdrowej alternatywy dla spędzania czasu przed komputerem czy smartfonem. Promowanie aktywnego trybu życia wśród młodzieży jest priorytetem szkoły, która stara się stworzyć warunki sprzyjające rozwijaniu pasji oraz dbaniu o kondycję fizyczną uczniów.

Podsumowanie

Rajd rowerowy „Budowlanka” był nie tylko okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także doskonałą formą promocji zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej wśród młodzieży. Przyroda, ruch i wspólna zabawa sprawiły, że wyprawa stała się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x