Wsparcie osób z niepełnosprawnościami przez program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”

Home » Wsparcie osób z niepełnosprawnościami przez program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”

Gmina Wola Krzysztoporska, poprzez działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (GOPS), po raz pierwszy wdraża program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” w edycji 2024. Program ten jest finansowany w całości przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze środków Funduszu Solidarnościowego, przyznanego w kwocie 381.480 zł.

W ramach programu, GOPS zatrudnił 10 asystentów osobistych, którzy wspomagają codzienne funkcjonowanie 10 uczestników programu. Wśród uczestników znajdują się osoby z niepełnosprawnością znaczną sprzężoną, osoby z niepełnosprawnością znaczną oraz dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności. Usługi asystentów osobistych obejmują szeroki zakres działań, takich jak wykonywanie czynności dnia codziennego, towarzyszenie uczestnikom w wybranych miejscach, załatwianie spraw urzędowych, czy korzystanie z dóbr kultury. Ich głównym celem jest wspieranie uczestników i ich rodzin w codziennych interakcjach.

Ważny element polityki społecznej

Usługi świadczone przez asystentów osobistych są istotnym elementem polityki społecznej, zarówno rządu, jak i samorządu terytorialnego. Współpraca pomiędzy uczestnikami programu a asystentami nie tylko ułatwia im integrację z otaczającym światem, ale także przyczynia się do ogólnego dobrostanu uczestników i ich rodzin. Realizacja programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” ma na celu poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin.

Wspólne dobro jako priorytet

Fotorelacja przedstawiająca realizację programu jest dowodem na to, jak ważne jest wspieranie drugiego człowieka dla dobra wspólnego. GOPS podkreśla, że zaangażowanie w pomoc osobom z niepełnosprawnościami przyczynia się do ogólnego dobrostanu społeczności lokalnej oraz stanowi ważny krok w kierunku budowania społeczeństwa przyjaznego dla wszystkich jego członków.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x