Poszukiwanie nowych ławników w Piotrkowie

Home » Poszukiwanie nowych ławników w Piotrkowie

Prezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, z uwagi na niedostateczną liczbę ławników wybranych w wyborach 2023 roku na kadencję 2024-2027, zwrócił się do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego o przeprowadzenie uzupełniającego wyboru ławników. Termin zgłaszania kandydatów wygasa 30 kwietnia 2024 roku.

Potrzeba nowych ławników

Prezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim poprosił Radę Miasta Piotrkowa Trybunalskiego o wybór nowych ławników, z uwagi na brakującą liczbę w Sądzie Rejonowym oraz Sądzie Okręgowym. W sumie potrzeba 33 ławników, w tym jednego do Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Warunki kandydowania

Osoba ubiegająca się o stanowisko ławnika musi spełniać szereg kryteriów, takich jak posiadanie polskiego obywatelstwa, pełnia praw cywilnych i obywatelskich, wiek od 30 do 70 lat, stabilna sytuacja mieszkaniowa lub zawodowa, dobre zdrowie oraz co najmniej wykształcenie średnie. W przypadku orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy, wymagana jest szczególna znajomość tematu.

Termin zgłaszania kandydatów

Ostateczny termin zgłaszania kandydatów na ławników mija 30 kwietnia 2024 roku. Zgłoszenia, które wpłyną po tym terminie lub nie spełniające wymogów formalnych, nie będą brane pod uwagę. Nie przewiduje się również przywrócenia terminu zgłaszania kandydatów.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje dotyczące procedury zgłaszania kandydatów, karty zgłoszenia oraz listy osób zgłaszających kandydatów na ławnika są dostępne w Urzędzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz na oficjalnej stronie internetowej Urzędu.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x