Niechronieni piesi i rowerzyści

Home » Niechronieni piesi i rowerzyści

We wtorek, 13 kwietnia policjanci z piotrkowskiej komendy przeprowadzili akcję „Niechronieni” adresowaną do pieszych i rowerzystów. W ramach wydarzenia przekazywali informacje, jak bezpiecznie poruszać się po chodniku i drogach rowerowych, a także rozdawali elementy odblaskowe wpływające na widoczność.
Akcja „Niechronieni” z jednej strony polegała na reagowaniu na wszystkie wykroczenia w ruchu drogowym, zwłaszcza w miejscach intensywnego ruchu. Policjanci rozdawali także przechodniom i rowerzystom elementy odblaskowe przekazane przez Piotrkowski Oddział Terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, zachęcając do ich noszenia nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Także kierowcy…

Podczas działań funkcjonariusze drogówki zwracali uwagę nie tylko na kierujących rowerami i pieszych, ale również przyglądali się zachowaniom kierowców w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Bezpieczeństwo zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego: przestrzegania przepisów, a jednocześnie ostrożności każdej ze stron.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x