Protest rolników jednak się odbędzie

Zapowiadany dwudniowy protest rolników z Agrounii jednak się odbędzie – taką informację przekazał organizator, Michał Kołodziejczak. Sąd Okręgowy w Piotrkowie uchylił wcześniejszą decyzję wójta Moszczenicy, który na zgromadzenie we wtorek i w środę (24-25 sierpnia) się nie zgodził.
Wójt Moszczenicy, wydając decyzję odmowną, podkreślał, że nie jest wrogiem organizacji protestów, jednak sprzeciwia się takiej formie manifestowania swojego niezadowolenia. Podkreślał troskę o bezpieczeństwo i zapewnienie normalnego funkcjonowania mieszkańcom gminy oraz chęć ochronienia mienia komunalnego (w tym niszczenie dróg gminnych) narażonego na obciążenia związane z objazdami.

Decyzja sądu

Zgodnie z decyzją Sądu Okręgowego protest połączony z blokadą drogi krajowej nr 12 jednak się odbędzie. Manifestacja ma rozpocząć się we wtorek, 24 sierpnia o godzinie 8:00 i potrwać 48 godzin. Powodem protestu jest niezadowolenie hodowców świń z prowadzonej przez rząd polityki zwalczania skutków rozprzestrzeniania się w kraju afrykańskiego pomoru świń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *