Sukces IV akcji krwiodawstwa – ponad 40 osób oddało krew

Home » Sukces IV akcji krwiodawstwa – ponad 40 osób oddało krew

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zorganizowali IV akcję krwiodawstwa, przyciągając ponad 40 osób. Zebrano ponad 14 litrów bezcennego leku, który posłuży do ratowania życia pacjentów.

Zaangażowanie społeczności

Wczoraj do Punktu Szczepień zgłosiły się w sumie 42 osoby, gotowe podzielić się najcenniejszym darem życia. Po przeprowadzonej kwalifikacji lekarskiej krew oddało aż 32 osoby, co dało ponad 14 litrów krwi. To niezwykle cenny wkład w ratowanie życia i zdrowia innych ludzi.

Podziękowania dla krwiodawców i personelu medycznego

Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy szpitala, wyraził ogromne podziękowania dla wszystkich krwiodawców za ich zaangażowanie w akcję zbiórki krwi. Wysoko ocenił również pracę niezawodnej ekipy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, która już po raz czwarty wspólnie zorganizowała akcję krwiodawstwa.

Dlaczego warto oddawać krew

Oddawanie krwi jest jednym z najpiękniejszych aktów altruizmu, który może uratować życie innej osoby. Krew jest niezastąpionym źródłem życia, niezbędnym w leczeniu ciężko chorych pacjentów, osób poddawanych operacjom oraz ofiar wypadków i katastrof. Każdy litr oddanej krwi może być kluczowy dla pacjenta oczekującego na transfuzję. Ponadto, regularne oddawanie krwi sprzyja także własnemu zdrowiu poprzez pobudzanie produkcji nowych krwinek i eliminację toksyn z organizmu. Dlatego warto angażować się w akcje krwiodawstwa i wspierać ludzi w potrzebie.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x