Decyzja Prokuratury w sprawie Sebastiana M. – Brak zmiany zarzutu

Home » Decyzja Prokuratury w sprawie Sebastiana M. – Brak zmiany zarzutu

Prokuratura utrzymuje zarzut wobec Sebastiana M. w związku ze śmiertelnym wypadkiem na autostradzie A1 pod Piotrkowem. Wkrótce po otrzymaniu uzupełniającej opinii biegłego, Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie dokonała analizy dotychczasowego materiału dowodowego. Wynik tej analizy skłonił prokuratorów do podtrzymania obecnego zarzutu.

Brak podstaw do zmiany zarzutu

15 kwietnia 2024 roku Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie otrzymała uzupełniającą opinię biegłego specjalizującego się w wypadkach drogowych. Po dokładnej analizie dokumentu, prokuratorzy stwierdzili, że nie ma wystarczających podstaw procesowych, aby zmienić dotychczasowy zarzut przeciwko Sebastianowi M. Mimo możliwości zmiany zarzutu na spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym, prokuratura podtrzymuje oskarżenie o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Groźba kary

Zgodnie z dotychczasowym zarzutem, Sebastian M. mógłby stanąć przed sądem i zostać skazany na karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Gdyby doszło do zmiany zarzutu na spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, kara mogłaby sięgnąć od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Jednakże, po przeprowadzeniu analizy, prokuratura uznała, że obecne zarzuty są adekwatne do przedstawionych dowodów.

Uzupełniająca opinia biegłego potwierdza zasadność stawianych zarzutów przeciwko Sebastianowi M. Jako wyłącznemu sprawcy wypadku drogowego, który miał miejsce 16 września 2023 roku na autostradzie A1, podejrzany pozostaje głównym celem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie.

Kontynuacja śledztwa

Śledztwo w sprawie wypadku, w którym zginęła trzyosobowa rodzina, nadal jest prowadzone. Prokuratura zapewnia, że nieustannie analizuje nowe dowody i informacje, aby zapewnić sprawiedliwość i wyjaśnić wszystkie okoliczności tragicznego wydarzenia.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x