Rowery miejskie dla mieszkańców

Home » Rowery miejskie dla mieszkańców

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego musieli czekać na rowery miejskie do 1 czerwca. Wstępnie zakładano, że można ich będzie używać już od 1 kwietnia, jednak sytuacja epidemiologiczna znacznie zmieniła plany. Prace nad odmrożeniem gospodarki trwały, a w ramach kolejnego etapu powrotu do normalnego funkcjonowania rząd zdecydował się na otwarcie wypożyczalni rowerowych.

Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, potwierdził wtedy, że wcześniejsze wprowadzenie rowerów miejskich w Piotrkowie nie było możliwe. Operatorem miejskich rowerów jest firma Nextbike. Pracownicy firmy potwierdzali, że z ich strony rowery mogły być uruchomione w każdej chwili, ale wszyscy czekali na ostateczną decyzję władz Piotrkowa.

Rowerzyści muszą pamiętać, że bardzo ważne jest przestrzeganie najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Podczas jazdy obowiązkowe są rękawiczki. Wszystkie rowery są też dwa razy dziennie dezynfekowane. W tym roku Piotrkowianie mogą korzystać z 80 rowerów w różnych częściach miasta.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x