[the_ad_placement id=”pod-naglowkiem”]

Zbliżające się remonty dróg – wkrótce można spodziewać się utrudnień

Wkrótce ruszą prace, które przyniosą rewolucję drogową w jednej z gmin powiatu piotrkowskiego. Dotychczasowa droga gruntowa, stanowiąca koszmar dla kierowców z powodu licznych dziur i nierówności, ma zostać przekształcona w nowoczesną arterię, co z pewnością ucieszy mieszkańców.

Zmiany, które zmienią oblicze drogowej infrastruktury

Droga w Kłudzicach, w gminie Sulejów, przez lata cierpiała z powodu swojego gruntowego charakteru, który podatny był na uszkodzenia, szczególnie w wyniku złych warunków atmosferycznych. Jednakże, wkrótce mają nastąpić zmiany, które zrewolucjonizują tę trasę.

Przedstawiciele samorządu Powiatu Piotrkowskiego niedawno mieli okazję przyjrzeć się koszmarom użytkowników tej drogi – dziurom i nierównościom. Z uwagi na oszczędności uzyskane w wyniku przetargu, powiat – we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego – postanowił wydłużyć realizowaną inwestycję o przebudowę drogi powiatowej, łączącej miejscowość Kałek z drogą krajową nr 12, na terenie gminy Sulejów.

Utrudnienia dla kierowców

Kierowcy muszą być przygotowani na pewne utrudnienia związane z kolejną inwestycją drogową. Prace będą prowadzone na drodze powiatowej Milejów – Łazy Duże w gminie Rozprza, gdzie wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu z drogą powiatową Milejowiec-Krzyżanów.

Powiat piotrkowski informuje również o rozpoczęciu prac modernizacyjnych ulicy Warszawskiej w Gorzkowicach. Wójt Gminy Gorzkowice, Alojzy Włodarczyk, wyraził zadowolenie z szybkiego rozpoczęcia tych działań, które obejmą odcinek o długości 0,8 km.

Pozyskane środki na inwestycje

Na wszystkie wspomniane inwestycje powiat pozyskał ponad 9 milionów złotych środków zewnętrznych, co stanowi znaczący krok w poprawie infrastruktury drogowej i komfortu podróży dla mieszkańców i użytkowników lokalnych tras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *